MESLEKİ EĞİTİM

MESLEKİ EĞİTİM

EGE GÖKMEN OSGB, uzmanları olarak firmamız işyerlerinde verilmesi gerekli tüm eğitimleri uzman kadrosuyla yerine getirmektedir

Örgün veya yaygın eğitim yoluyla bireyleri mesleğe hazırlamak, meslek sahibi olanların mesleklerindeki gelişimlerini ve yeni mesleklere uyumlarını sağlamak amacıyla gerekli bilgi, beceri, tavır ve değer duygularını geliştiren ve bireylerin fiziki, sosyal, kültürel ve ekonomik yeteneklerinin gelişim sürecinin bir plan içerisinde yürütülmesini sağlayan eğitim, mesleki eğitim olarak ifade edilmektedir.

İş Kanunun 85. Maddesi gereği, “Ağır ve Tehlikeli İşlerde çalışanlar” yaptıkları işle ilgili “Mesleki Eğitim” almak ve 01.01.2009 tarihi itibariyle ise “Mesleki Yeterliliğini” belgelemek zorundadır.
6331 sayılı İş sağlığı ve güvenliği kanununda 17/3 maddesi gereğince; "Mesleki eğitim alma zorunluluğu bulunan tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işlerde, yapacağı işle ilgili mesleki eğitim aldığını belgeleyemeyenler çalıştırılamaz." hükmü bulunmaktadır. İş kanunun 105/d Maddesine göre "eğitimi olmayan her bir işçi için 500 TL işletmeye para cezası uygulanır ve verilen bu idari para cezası tebliğden sonraki 1 ay içerisinde ödenir" denilmektedir.

“Ağır ve tehlikeli işlerde” çalıştırılacak işçilerin zorunlu mesleki eğitim diploma, sertifika veya belgelerinin bulunup bulunmadığı hususu, 4857 sayılı Kanuna göre Bakanlık İş Müfettişleri tarafından denetlenmektedir.

Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşler Yönetmeliğine göre bu işlerde çalışanların “Mesleki Yeterlilik Eğitimi” alarak belgelendirilmeleri gerekmektedir.

Mesleki Eğitimleri GÖKMEN OSGB olarak sizin için programlamakta ve eğitim sonunda başarılı olanlara MEB onaylı Kurs Bitirme Belgesi vermekteyiz.

EGE GÖKMEN OSGB Mesleki Eğitimler için yıllık eğitim planı düzenleyerek bu eğitim planı dahilinde eğitimlerini gerçekleştirmektedir.

Detaylı bilgi için bize ulaşınız.

EGE GÖKMEN ORTAK SAĞLIK GÜVENLİK BİRİMİ
TEL : 0 (312) 471 71 70 - Mail : info@egegokmen.com
Ehlibeyt Mahallesi Ceyhun Atuf Kansu Caddesi Üçler Plaza Balgat / ANKARA

EGE GÖKMEN. Tüm hakkı saklıdır.